اصطلاحات سئو همراه با توضیحات بخش دوم


منتشر شده در : شنبه, 01 تیر 98


اصطلاحات سئو همراه با توضیحات بخش دوم

1- لینک سازی Link building

یکی از مهمترین اصول در سئو لینک سازی است و روند دریافت لینک و ساختمان لینک های شما را مشخص می کند. اگر شما در سایتی مقاله ایی می نویسید و یک لینک به سایت خودتان می دهید شما در حال لینک سازی هستید.

لینک سازی یکی از مهمترین و با ارزشترین استراتژی های سئو است اگر سایتی محتوای مرتبط با سایت شما  و رتبه خوبی دراد باید سعی کنید لینکی از سایت دریافت کنید.

2- متن لنگر شده یا Anchor text

هر لینک از دو قسمت تشکیل شده است آدرس لینک و متن مانند لینک زیر که آدرس آن سایت صفحه ایی از سایت ره نگاشت و متن آن سئو چیست می باشد.

سئو چیست

متن لینک در سئو بسیار مهم است و شما هر وفت می خواهید لینکی به سایت خود دهید حتما از کلمات کلیدی در لینک آن استفاده کنید.

3- دنبال نکردن لینک Nofollow

طبیعت موتور های جستجو این است که به محض اینکه لینکی در وب سایت ما یافتند آن رادنبال کنند ولی اگر شما ویژگی rel=”nofollow” قرار دهید موتور های جستجو به این لینک توجهی نمی کنند.

<a href="Samsung.con” rel="nofollow"> سامسونگ  </a>

مثلا شما لینکی به سایت سامسونگ در نوشته های خود می دهید و نمیخواهید این یک بک لینک به حساب بیاد و از نظر سئو روی سایت شما تاثیری داشته باشد از این خاصیت در لینک دهی استفاده می کنید.

4- Do-follow link

لینک هایی که از نظر سئو دارای ارزش می باشد و دارای ویژگی rel=”nofollow" نیستند.

5- بک لینک ها (Backlinks)

بک لینک یک لینک در وب سایت شخص دیگر که به وب سایت شما اشاره دارد. در واقع بک لینک ها یک پشتیبان برای سایت شما به حساب می آید و برای موتور های جستجو به این منظور است که محتوای وب سایت شما را تایید می کند. گرفتن بک لینک ها دو شرط دارد وب سایتی که قرار است لینک سایت شما را در خود قرار دهد مرتبط با موضوع سایت شما باشد و شما از انکر تکست مرتبط با صفحه لینک شده استفاده کنید. استفاده از بک لینک ها یکی از کوتاه ترین راه ها برای بهبود رتبه بندی است.

6- Deep linking لینک دهی عمیق

لینک به یک صفحه یا تصویر خاص در وب سایت به جای لینک دهی به صفحه اصلی را لینک دهی عمیق گفته می شود. لینک های عمیق برای گوگل بسیار اهمیت دارد و رتبه سایت شما را بهبود می بخشد.

7-لینک طعمه Linkbait

لینک ها به صورت ویروسی رشد می کنند و بسیاری به صفحه شما لینک می دهند حالا این لینک در سایتشان قرار می گیرد یا در شبکه های اجتماعی. مثل مطلبی جدید است که به سرعت در همه جای اینترنت پخش می شود.

ایجاد این لینک ها بسیار سخت است چند راه برای ایجاد چنین لینک هایی وجود دارد:

  • ایجاد چیزی واقعا خنده دار و جالب 
  • ایجاد چیزی با کیفیت تک و استثایی
  • ایجاد چیزی با ارزش زیاد ولی رایگان

8- مزرعه لینک Link farm

گروهی از وب سایت ها که به صورت اتوماتیک توسط ربات ها به هم لینک می دهند که تعداد وب سایت ها به 100 ها وب سایت می رسد.

این روش امروزه تکنیک سئو کلاه سیاه به حساب می آید و شامل جریمه گوگل می شود.

9- توضیحات متا Meta description

برای ارائه مختصر توضیحاتی در حد یک پاراگراف از صفحه وب شما می باشد که به موتور های جستجو و کاربران کمک میکند تا خلاصه صفحه وب شما را متوجه بشوند.

10- کلمات کلیدی Meta keywords

لیستی از کلمات کلیدی در توصیف یک صفحه وب که توسط موتور های جستجو مورد استفاد قرار می گیرد. این تگ خیلی کم توسط موتور های جستجو استفاده می شود ولی وب سایت ها هنوز هم از این ویژگی استفاده می کنند.

11- برچسب های متا Meta tags

متا تگ توضیحات (Description) برای ارائه مختصر توضیحاتی در حد یک پاراگراف از صفحه وب شما می باشد که به موتور های جستجو و کاربران کمک میکند تا خلاصه صفحه وب شما را متوجه بشوند. این تگ همانند تگ title  که در مقاله قبلی مورد بررسی قرار گرفت در head صفحه ما قرار میگیرد.

12- Keywords کلیدواژه یا کلمه کلیدی

کلمه یا عبارتی است که برای پیدا شدن یک وب سایت بسیار مهم می باشد و کاربر با وارد کردن این کلمه یا عبارت در گوگل به وب سایت ما وارد می شود.

مثلا اگر من سایتی در مورد تعمیرات موبایل داشتم و مقاله درباره این مورد می نوشتم روی کلمه تعمیرات موبایل کار می کردم چون می خواستم که هر  کسی که این عبارت را جستجو می کرد به مقاله و سایت من برسد.

13- Keyword density تراکم کلمه کلیدی

تراکم کلمه کلیدی یعنی اینکه یک کلمه یا عبارت چند بار در یک متن ظاهر شدند برای محاسبه تراکم کلیمه کلیدی شما باید تعداد تکرار این کلمه یا عبارت را در مجموع کل کلمات تقسیم کنید سپس نتیجه را در 100 ضرب کنید.

تعداد تراکم بسیار مهم می باشد نباید خیلی زیاد و نه خیلی کم باشد استدلال پشت این موضوع این است که اگر کلمه یا عبارت داری تراکم بالایی باشد به این معنی است که متن درباره آن کلمه نوشته شده است.

14- Keyword stuffing تکرار زیاد کلمه کلیدی

استفاده به دفعات زیاد از کلمه کلیدی در یک متن برای بالا رفتن تراکم کلمه را Keyword stuffing می گویند تکرار های که کاملا غیرطبیعی به نظر می رسد و هم برای سئو بی ارزش است و هم اینکه کاربر متن شما را نمی خواند.

15- تگ عنوان Title tag

تگ عنوان یکی از مهترین عامل های سئو می باشد و معمولا در قسمت head  و بین تگ های  باز بسته title قرار میگیرد این تگ در عنوان مرورگر ها و نام پیشفرض بوکمارک ها استفاده می شود اما مهترین استفاده این تگ برای موتور های جستجو می باشد و لازم است یک عنوان یکتا در سایت داشته باشد.

 


نظر شما: