سئو چیست


منتشر شده در : شنبه, 11 خرداد 98


سئو چیست

SEO چیست ؟

SEO به معنای "بهینه سازی موتورهای جستجو" می باشد و هدف سئو، افزایش تعداد و کیفیت بازدید کنندگان وب سایت و بهبود رتبه در نتایج موتور های جستجو می باشد.

وقتی شما کلمه یا عبارتی را در گوگل سرچ می کنید و نتایجی را به شما نمایش می دهد این نتایج تصادفی نیست و در واقع موتور جستجوی گوگل با استفاده از داده های تحلیل شده تشخیص می دهد که کدام وب سایت باید رتبه اول یا صفحه اول باشد پس رتبه بندی گوگل یا هر موتور جستجوی دیگر کاملا رابطه مستقیم با سئو سایت شما دارد.

وب سایت هایی که رتبه اول در جستجو را دارند تقریبا 95 درصد کلیک ها را دریافت می کنند و در نتیجه بازدید کننده و ترافیک بیشتری را دارند.

نتایج جستجو دو نوع است :

  • طبیعی، ارگانیک یا رایگان
  • غیررایگان یا پولی

سئو چیست

در این عکس قسمت بنفش نتایج جستجو پولی است که با ad در کنار نام سایت مشخص شده است و قسمت سبز رنگ سایت هایی هستند که با سئو به نتیجه رسیدند.

اگر شما می خواهید کسب کاری برای خود راه بیندازید یا اینکه خدماتی را با استفاده از اینترنت ارائه دهید باید با سئو آشنا باشید تا با استفاده از تکنیک ها و اصول سئو بتوانید در نتایج اول گوگل قرار گیرید و همچنین برنامه نویسان برای ساخت وب سایت های بهینه نیاز به یادگیری سئو دارند.


نظر شما: